Прийом туристів

      Костел Босих Кармелітів     

Величний архітектурний комплекс з оборонними стінами, баштами і прекрасним костелом у стилі барокко був закладений в XVI ст як замок Тишкевичів, які володіли цими

землями з XIV ст .У 1630 р. воєвода Я. Тишкевич після свого дивного порятунку з татарського полону подарував замок католицькому ордену босих кармелітів. У XVII ст він був реконструйований за проектом Яна де Вітта. Головною святинею є чудотворна ікона Божої Матері Бердичівської, передана монастирю Я. Тишкевичем. До пожежі 1941 р. верхній кафедральний костел Діви Марії монастиря був святилищем ікони (сантуарієм). У 1997 р. копія ікони була освячена і коронована Папою Римським Іоаном Павлом II. В даний час діє нижній костел Непророчного Зачаття.

Свято-Миколаївський собор

Свято-Миколаївський собор, головний православний храм Бердичева, споруджений на місці дерев'яної церкви Св. Миколи, яка була побудована в 1748 р. зусиллями власниці міста Варвари Завиш. У церкві зберігалась древня ікона Миколи Чудотворця, яка вважалась чудотворною. Кам'яний храм в стилі пізнього бароко споруджений і освячений в 1908 р. Інтер'єр багато прикрашений розписами. У 1996 році Свято-Миколаївський храм Бердичева отримав статус собору.

Храм Св. Варвари

Католицький храм Св. Варвари був зведений в 1826 р. на місці старого дерев'яного костелу, побудованого князями Радзівіллами. Поруч знаходиться грот Діви Марії. У 1850 р. в костелі вінчався французький письменник Оноре де Бальзак з верховнянською графинею Евеліною Ганською (на фасаді встановлена меморіальна табличка). У радянські часи приміщення використовувалося як спортзал.

В даний час храм діє.

Бердичівський історичний музей

Бердичівський міський історичний музей розміщений в одному з приміщень монастиря Босих Кармелітів - колишньому будинку священиків. Окрім основної експозиції, що розповідає про історію міста Бердичева, в музеї можна відвідати

різні тематичні виставки.

 

Запитуйте по Skype

arhgaes

Ми ВКонтакті